Witamy na naszej stronie!

Produkcja i renowacja powozów Marek Doruch to rodzinna firma z wieloletnim stażem i tradycją. Znajdziecie tu Państwo wszelkie informacje o działalności i historii naszego zakładu. Aby zobrazować strukturę i i charakter pracy przygotowaliśmy krótką prezentację multimedialną. Zapraszamy serdecznie do jej obejrzenia.

Wielokrotnie braliśmy udział w zawodach tradycyjnego powożenia w całej Europie, m.in. we Francji, Belgii, Szwajcarii. Osiągając bardzo dobre rezultaty i zajmując miejsca na podium na stale wpisaliśmy się w historię powożenia w jesteśmy rozpoznawani w kręgach konnych na całym starym kontynencie.

W 2013 roku byliśmy organizatorami pierwszych w Polsce zawodów tradycyjnego powożenia w Książu. Wzięli w nich udział zawodnicy z całej Europy. W 2014 roku odbyły się drugie zawody tradycyjnego powożenia pod naszym kierownictwem. W 2015 roku współorganizowaliśmy pierwszych zawodów o Trofeum Śląska w tradycyjnym powożeniu, które odbyły się w Koszęcinie. Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zrobiła ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach koni i powozów. W związku z tym planowana jest coroczna organizacja konkursu.
Więcej informacji o zawodach na stronie www.ciat­koszecin.com.